Mika Keränen “Minu Supilinn”

Mika Keränen. Minu Supilinn. Tõelise elu mekk. 2012

Minu-lugude üks müügiedu põhjus võib olla aususes. Mida ausamalt ja avameelsemalt inimene oma isiklikest probleemidest kirjutab, seda paremini raamat müüb. Sest inimesed tahavad end paremini tunda ning teadmine, et ka teisel on mured ja tegu pole mingi üliinimesega, annab lugejale indu juurde. See oli üks mõtetest, mis Keräneni tekstist läbi käis.

Teiseks on asjad ning inimesed, eelkõige majad ning inimesed. On väga huvitav vaadata, missuguseid telgi mööda keegi oma pooleluloolist raamatut veab. Mõnel on selleks suhted, söök, karjäär, huumor…. Keränenil on majad ning boheemlased ning ta loob Tartust natuke kalleblomkvistliku (tudengiversioon) maailma, väikeste urgaste, piisava vabaduse ning kahtlaste toimingutega. Sellest raamatust ei puudu naised, õlu ega arusaamatused niisamuti nagu koera kuju, lehkav rohelus, jõledad kinnisvaraärimehed ning tühjad krundid läbi mille uute seikluste juurde pääseb. Huvitav, et autor tõi kogu aeg välja turvalisuse teema – ma mõtlesin kogu aeg, et kuidas ta seda Supilinna nüüd kirjeldab, mis selles on, miks ma mõtlen kohe Astrid Lindgreni lapsepõlve süütutele muretutele mängudele – ja siis lõi tuluke põlema: Keränen on oma Supilinnast vorminud paiga, kus väga suurel kurjusel kohta pole.

Teine mõte, mis mind juba pikemalt kummitab: kui Minu-sarja autorid kirjutavad Eestist, on selles nukker alatoon. Poole varbaga ollakse justkui mingis kadunud maailmas ning poolega mingis hirmsas modernistlikus monstrumis, kus keegi õieti olla ei taha.

Miks lugeda:

  • armastad Tartut
  • armastad boheemlust
  • tahad teada, mida soomlane eestlastest mõtleb

Miks mitte lugeda:

  • usud rangelt akadeemilisse kirjandusse öökapil

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s