Alison Baverstock “The Naked Author”

Alison Baverstock. The Naked Author: A Guide to Self-Publishing. London 2011

Mõnikord jõuavad raamatud inimeseni imelikke kanaleid pidi. Mul on siiamaani raske mõista, kuidas sai rariteetsest anarhosündikalismi ajaloost 20.sajandi hakul järsku väljaandmise käsiraamat tänapäeva autorile. Aga ülikooli raamatukogu tellimisosakonna käigud näivad olevat ettearvamatud.

Põhimõtteliselt on tegu täpselt sellise raamatuga nagu pealkiri ütleb: ehk siis, alguses küsitakse lugejalt, et kas ta ikka tõesti tahab kirjutada ja kas ta kirjutatu on ikka nii hea, et seda peaks kogu maailmaga jagama. Seejärel hakatakse mööda üksikjuhtumeid libisema ning antakse näpunäiteid alates kirjutamisest kuni agendi, paberi ja kirjatüübi valimise ning turustamiseni välja. Iseenesest on sama lugu kaasaegsemalt ja kokkuvõtlikumalt (ja praktilisemalt) kirjas näiteks sellel leheküljel, aga kes tahab investeerida oma aega ca 370lk lehekülge, saab natukene vanema ja rohkem lahtikirjutatud materjali.

Miks lugeda:

  • interiotsing käib üle jõu
  • korraldad kirjastamiskursusi ja otsid meeleheitlikult raamatut, millega tudengeid karistada
  • otsid ülevaatematerjali nii avaldamise kohta pabervormis kui ka e-raamatuna
  • tahad kontrollida, mis sammud tuleb enne raamatu avaldamist ette võtta (nt, kas oled ikka kontrolllugemise läbinud jne)
  • vajad raamatut, oleks kirjas peaaegu kõik punktid, mis raamatu avaldamisel kuidagi olulised võiksid olla (põhjalikkuse aste on varieeruv. Näide: Kuidas leida head ghostwriterit? Otsi.)

Miks mitte lugeda:

  • suurem osa raamatust räägib siiski avaldamisest paberkandjal & arvestades e-raamatute (ja meediumide) hüppelist arengut, on e-raamatute sektsioon peaaegu lootusetult vananenud ja kõlbab pigem ajalooväärtusega info saamiseks kui praktiliseks juhendiks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s