Emily Croy Barker “The Thinking Woman’s Guide to Real Magic”

Mõnikord tuleb peale selline asi nagu masohhismus ning haaran meeltesegaduses käe raamatute järele, millest on juba ette teada, et eks siit jälle pettumus tuleb. Ja ma ei pea pettuma.

Pärast seda kui programmeerimiskeele intiimsemad saladused jälle üle korratud olid, tõmbus aju krimpsu nagu rosin ja nõudis midagi kergemat. Seepärast – tere tulemast armastusromaan! Jutt räägib pea kolmekümnesest kirjandusteaduste doktorandist, kellel on olnud paar halba päeva.  Peika jätab ta maha ning asub teise naisega abielluma, doktoritöö ei taha kohe kuidagi edeneda ning geniaalne & lollikindel plaan end nooremate meestudengitega turgutada, läheb samuti metsa. Aga siis teeb naine jalutuskäigu mäejalamil ning satub miskisse “siin on kõik nii kaunid”-võlumaalima, mille perenaine annab talle ilusa välimuse ning oma poja meheks. Eks nad siis teevad krõpsu ja abielluvad, aga miski nagu ei klapi. Asjad lähevad nihu (kui nihu… ei tõuse mu käsi suure hullusekonsistentsi pärast kirjutama), aga pole hullu – appi tõttab uus mees. Kes juhtumisi on sajanditevanune maag, kes pole vanusest hoolimata kümne piires arvutamist selgeks õppinud. Siis hakkab naine miskit maagiat õppima, päästab mehe kuuenda klassi matemaatikaga ja läheb siis tagasi oma maailma. Ja avastab siis, et ups, oleme maagi armunud, tahaks tagasi, aga ei tea kuidas. Lõputiitrid.

Nii pikalt kirjutan seda ainult iseendale (sajandat korda) hoiatuseks: on naiivne loota, et kui koerajunni kätte võtad, see maagiliselt saiaks muutub (isegi kui pealkiri seda lubab).

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s