Ödön von Horváthi “Kasimir ja Karoline” Volkstheatris

Kuidagi olin viimastel kuudel kultuurist nii võõrdunud, et natuke veel ja olengi mats valmis. Ei tahtnud lugeda arutelusi ega ajalehti, andke ainult kirjandust ette! Pead tõstis säärane väikekodanlik hing, et kui sõbranna Risto Kübara seda etendust vaatama kutsus, kus ta oma ülekaalulise boyfriendiga terve tüki vältel alasti voodisse aeleb, siis ei tõusnud käsi mitte piletit ostma. Aga kuidas sa ikka naabrist halvem oled? Otsustasin valida midagi kerget, midagi tavalist…etendust, kus kohe esimesest vaatusest peale päris pornoks kätte ei lähe. Ja sattusingi läbi suure lumesaju Volkstheatrisse.

Ödön von Horváthi “Kasimir ja Karoline” on suhtedraama paarikesest, kus taksojuhist mees on majanduskriisi ajal töö kaotanud ja masendub nurgas. Naine on aga selline säravam kuju, näeb, et Oktoberfest on ukse all ja tahab lõbutsema minna. Üks sõna viib teiseni ja lõpuks lahkuminekuni ja kuigi noored terve Oktoberfestiöö vältel mitu korda kohtuvad ja jälle kokku saada tahavad, ei leita kunagi õiget hetke ega õiged sõnu. Naine satub kiiresti vanade rikkurite kampa, mees kohtub vana sõbraga, kes plaanib suuremat sorti autovargust – nii et sotsiaaldraama on ka oma koha peal.

Kuigi etendus oli kenasti mängitud, oli see siiski kuidagi liiga kuiv. Tahtsin kogu aeg kella vaadata, et kaua see masendumine seal kestab ja kas siis noored armastajad jäävad kokku või ei. Stseenid venitati kohati viimase võimaluseni pikaks ja see võttis loost teravuse välja. Visuaalselt oli meeldiv, muusika polnud suurem asi, näitlejatöö oli aga väga hea, eriti sellel mehel, kes alles etendusepäeva lõuna ajal teada sai, et mängima peab, kuna pärisnäitleja haigestus. Ta lappas küll raamatut, aga tegi seda nii, et arugi polnud saada. Tema tegelaskujuks oli selline libe juurdelõikaja, nii et see valge raamat sobis tema valge kostüümiga nagu valatult.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s