Glenn Cook “The Black Company”

Glenn Cook. The Black Company. 1992

“Must kompanii” reedab juba oma pealkirja & kaanekujundusega, mis temas sündima hakkab. Tegu on sajanditevanuse traditsiooniga palgaarmeega, kes siis ühes linnas tööandjaga mitte rahul ei ole ja neile tehakse pakkumine, millest keelduda oleks äärmiselt raske. See otsus viib nad verisesse sõtta, kust eluga pääsemine muutub iga lahinguga aina keerulisemaks – Glenn Cooki maailm on täis hiigelarmeesid, elusaid ja elustatud maage, riukalikke võlureid,salaplaanidega mehi ja mehi, kes püüavad lihtsalt mineviku eest pakku pääseda.

Peategelaseks on kompanii arst & ajalookirjutaja Croaker, juba kogenum meeskonnaliige, omamoodi poolohvitser, kes kaardimängu ja kirurgitöö vahepeal meelsasti eesliinile seiklusi otsima läheb. Pole vaja öeldagi, et see toob talle kuhjaga probleeme juurde & tema vastu hakkab huvi tundma maailma vägevaim ja kardetuim naine.

Unustamatud tegelased on ka pooleteisesajandivanused maagid One-Eye ja Goblin, kes omavahel & meeskonnaliikmete rõõmuks illusioonivõistlusi peavad. Väljakaevatud & surnust ülesäratatud übervõlurid isiksuste (puudumise – aga seda kompenseerisid nende võimed) ja kontseptsioonina jätsid samuti hea mulje.

Raamat ise oli huvitav, kohati isegi vihaleajavalt huvitav. Nimelt heidab autor lugeja matsti keset sündmustekeerist ja kuna maailm & seal siblivad tegelased pole just kõige lihtsakoelisemad, aga nende kohta ei öelda eriti midagi, siis ajab vihale küll. Surud hambad risti ja loed edasi, kuni tegevus end kandma hakkab ja kuigi ka siis suurt midagi tegelaste kohta ei selgu (kui just mingi situatsioon seda ei ava), võib oma nõdra vaimuga juba üht-teist aimama hakata. Niimoodi poollugedes-poolkobistades see raamat läheb. Paraku lõppeb ta just sellise koha peal, et tahaks teada, mida seeria edasi toob.

Kuskilt foorumist jäi silma, et tegu on just sõduritele meelepärase raamatuga, sest pikka heietamist ja ilulemist ei toimu, on aus aktsioon ja puha ellujäämisnaljad, käsikäes realistlike sõjaõudustega korralikus fantaasiakastmes.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s