Mida tahaks lugeda: värskem meditsiiniajalugu

Lähitulevikus tahaksin ajada küüned taha järgmistele raamatutele:

  • Gerald Imbler.Genius on the Edge: The Bizarre Double Life of Dr. William Stewart Halsted. Ehk siis mehest, kes suutis olla oma ajastu üks parimaid kirurge hoolimata igasugustest sõltuvustest ja probleemidest.
  • Irwin W.Sherman. Twelwe Diseases that Changed the World. Olevat hea ja ülevaatlik, aga liiga pealiskaudne (see on tihti sääraste pealkirjadega raamatute probleem)
  • Susan P. Mattern. The Prince of Medicine: Galen in Roman Empire. -Kes siis Galenosest midagi teada ei taha? Ja kui juhtuks olema hästi kirjutatud raamat, siis oleks õnn õue peal.
  • Penny Lee Couteur. Napoleon’s Buttons: How 17 Molecules Changed History. Seda raamatut nillin juba aastaid, aga kogu aeg tuleb midagi vahele. Pole hullu, hea populaarteaduslik kirjandus tulebki hilisemaks jätta. Ehk on see nagu hea vein,mis muutub oodates paremaks?
    • See pole küll meditsiiniga otseselt seotud raamat, aga samamoodi huvitav & lugemisväärne oleks ka Hugh Aldersey-Williamsi “Periodic Tales: A Cultural History of the Elements from Arsenic to Zink”
  • Berton Roueche. The Medical Detectives. – Tõestisündinud kuriteod, mida New Yorgi uurijad 20. sajandi 40ndatest 80ntateni arstiteaduse kaasabil lahendavad.

Arstiteaduse hullumeelsematest esindajatest võib vahelduseks lugeda siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s