Mida tahaks lugeda: värskem meditsiiniajalugu

Lähitulevikus tahaksin ajada küüned taha järgmistele raamatutele:

  • Gerald Imbler.Genius on the Edge: The Bizarre Double Life of Dr. William Stewart Halsted. Ehk siis mehest, kes suutis olla oma ajastu üks parimaid kirurge hoolimata igasugustest sõltuvustest ja probleemidest.
  • Irwin W.Sherman. Twelwe Diseases that Changed the World. Olevat hea ja ülevaatlik, aga liiga pealiskaudne (see on tihti sääraste pealkirjadega raamatute probleem)
  • Susan P. Mattern. The Prince of Medicine: Galen in Roman Empire. -Kes siis Galenosest midagi teada ei taha? Ja kui juhtuks olema hästi kirjutatud raamat, siis oleks õnn õue peal.
  • Penny Lee Couteur. Napoleon’s Buttons: How 17 Molecules Changed History. Seda raamatut nillin juba aastaid, aga kogu aeg tuleb midagi vahele. Pole hullu, hea populaarteaduslik kirjandus tulebki hilisemaks jätta. Ehk on see nagu hea vein,mis muutub oodates paremaks?
    • See pole küll meditsiiniga otseselt seotud raamat, aga samamoodi huvitav & lugemisväärne oleks ka Hugh Aldersey-Williamsi “Periodic Tales: A Cultural History of the Elements from Arsenic to Zink”
  • Berton Roueche. The Medical Detectives. – Tõestisündinud kuriteod, mida New Yorgi uurijad 20. sajandi 40ndatest 80ntateni arstiteaduse kaasabil lahendavad.

Arstiteaduse hullumeelsematest esindajatest võib vahelduseks lugeda siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s