Austria valimisplakatid

Kasutasin töörahva püha targasti ja käisin Kufsteini lähedal matkamas. Sai küll oma arust köige kergem rada valitud, aga kuidagi juhtus ikka punasega märgitud mäkketöusule  ja ega mu sääred seda vist mulle ei andesta. Mäed on muidugi ilusad ning loodus lööb pea klaariks, aga mis mulle väljasöidu juures köige rohkem meeldisid, olid valimisplakatid. Nähtavasti toimuvad Tiroolis varsti valimised ja see on muidugi köikide poliitiliste jöudude loomingulisuse mobiliseerinud. Seepärast vöib köikjal näha “roheliste” lepatriinut tekstiga “Puna-must (valitsus). Mitte miski ei toimi enam. Rohkem rohelist, rohkem kontrolli.”(Link: pöörake tähelepanu taustal siputavale hiiglaslikule lepatriinule)

Vöi siis sotsiaaldemokraatide kurja pilguga onusid, kes räägivad sellest, et “Tirooli peab valitseda saama” (“Tirol muss regierbar bleiben”, mis on ikka päris karm sönastus ja meenutab kangesti ühte “austria rahva suurt poega”. (Ma üldse ei imesta, miks seda pilti google otsinguga ei leia…)

Üks partei tahab siiski ka lihtsalt “seda ilusat maad üheskoos mönusamaks muuta.” Paraku ei olnud mul fotokat kaasas ja internetist on öigeid pilte üsna tülikas otsida.

Austria ja Shveits hiilgavadki saksa kultuuriruumis rohkem selliste humoorikate poliitiliste väljaütlemistega, mis Saksamaal hiigelskandaali tekitaksid. Eelmisel aastal nöudis FPÖ Austrias näiteks “Kodumaaarmastust, mitte maroko vargaid” (“Heimatliebe statt Marokkaner-Diebe”). Shveitsis meeldis mulle paari aasta tagune nö musta lamba plakat, millega kutsuti rahvast üles, kriminaalseid välismaalasi riigist välja peksma. Kui keegi Saksamaal sellise asja peale möeldagi julgeks, oleks kohe miljonid ühinugud platsis, kes vastava partei vist kohe kohtusse kaebaksid. Jah, tuleb  tunnistada, et prügikastide peale kleebitud massiivselt photoshopi alt läbi käinud Merkel Tirooli plakatite vastu ikkagi ei saa.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s