Protestilaine

Ülemaailmne panganduskriis – sest oleks vale nimetada majanduskriisiks situatsiooni, mille oskamatud pankurid pöhjustanud on – genereerib viimasel ajal streigilaineid. Oleks vale arvata, et köiges on süüdi laisk rahvas. Uuringud näitavad, et viimase viie aastaga on üha suurem osa ressurssidest üha väiksema inimgrupi kätte kogunenud. See tähendab aga keskklasssi kui sellise kokkukuivamist ja üha suuremat alamklassi, keda on teoreetiliselt lihtne valitseda, kuna too mötleb vaid oma köhule.

Praegu streigib kogu Löuna-Euroopa ühes Belgiaga. Pöhjuseks niinimetatud majanduskriis ja tööpuudus, mis hispaania noorte seas ulatub viimastel andmetel kuni 55 katastroofilise Protsendini.

Ka Argentiina streigib oma (vördlemisi korrumpeerunud) presidendi Christina Fernández de Kirchneri vastu – niisiis on Eesti heas seltskonnas. Kui ikka valitsus isegi elementaarset viisakust ei valda ning kavatseb välja anda seadusi, mis neil karistamatult sigatseda laseksid (a la pärast-esimese-astme-öigeksmöistvat-otsust-pole-mötet-edasi-kaevata-seadusemuudatus, mis on sisuliselt inimestele kauge kaarega pähe laskmine), siis ei jää midagi muud üle kui tänavatele minna. Ehk tuleks anda praegusele vöimuladvikule vöimalus üheks pikemaks kosutavaks puhkuseks, kus neile süvendatult käitumist öpetataks. Poliitika on ju äri ning nagu ütles üks vana ja tuntud austria firmajuht:”Äritegevuse edu pandiks on vastastikune lugupidamine ja eelköige viisakas käitumine.” Temal önnestus selle suhtumisega üles ehitada kontsern, mis tegutseb igas maailma riigis. Eesti poliitikute praegune strateegia taolisi vilju paraku ei kanna…

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s