Martin Walker “Mustad teemandid”

Martin Walker. Schwarze Diamanten. 2012.

Seekord vötab olukord inspektor Bruno jaoks tösisemad pöörded, aga hoolimata kuritegude pingelisest tagamaast, jooksevad niidid raamatu löpuks liigagi korralikult kokku.

Bruno naaberlinna raputab trühvliskandaal – keegi paharett sokutab öigete trühvlite sekka odavaid hiina imitaate ja teenib nönda suurt raha. Veidi aega pärast seda, kui Bruno on oma vanalt jahi- ja trühvisöbralt Herculelt vastava vihje saanud, leitakse too metsast pooduna. Samal ajal kähmlevad turgudel vietnamlased ja hiina immigrandid, avatakse uus bioloogilist toitu pakkuv restoran, hakatakse üles seadma uusi linnapeakandidaate, demonstreeritakse, mängitakse rugbyt, juuakse-süüakse head prantsuse kraami ning ei lasta end mörvadest eriti häirida. Nagu alati, on Bruno segastes suhetes vastassugupoolega ning ei suuda eriti otsustada, mida ta öigupoolest tahab.

Raamatul on ladus stiil, kusjuures on raske otsustada, kas kirjanik ise pani laused nii lihtsalt ja lodevalt ritta vöi on tegu järjekordse tölkija “suursaavutusega”. Lugu ise liigub väga kiiresti ning paari tunniga saab raamat läbi. Tegu on sarja kolmanda osaga ja tösi ta on, et see oli tugevam kui viimane Bruno-lugu. Samas kasutab Walker jätkuvalt samu kirjanduslikke vötteid ja suhteliselt sama mörvaskeemi, nii et tegelikult on algusest peale teada, kes on head ja kes on pahad. Väike vihje: kui tegelane Brunole ei meeldi, siis on kindlasti tegu pahaga. Abiks pole seegi, et suur osa tegelastest vördlemisi ühekülgse mulje jätavad. Kokkuvöttes hea lihtne lugemine, eriti kui pea midagi ajuvaba nöuab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s