Anne Rice “The Witching Hour”

Anne Rice “The Witching Hour”(Nöidumise tund), 1990.
Anne Rice on siis see autor, kes viis vampiiri massidesse. Tema “Intervjuu vampiiriga” kuulub igasugu kirjanduse klassikasse ning ega antud teoski väga palju viletsam ei ole. Avaldatud 1990. aastal, on kohe näha, kuidas viimase aja fantaasiaraamatud edasi arenenud on…hulga lihtsakoelisemaks, sest tänapäeval ei vöta vist ükski täiemöistluslik autor kirjutada tuhandeleheküljelist teost, kus ta täie naudinguga väiksemadki nüansid lugejale välja toob. Aga algusest:

“Nöidumise tund” on raamat Mayfairi perekonna saatusest. Suguvösa esiema kutsus 17. sajandil välja tundmatu nähtamatu olendi, kelle suurim soov on saada inimeseks. See pole aga sugugi kerge ettevötmine ning tal tuleb oma eesmärkide täitmiseks vörgutada mitmeid naisperekonnapäid. Tagasi olevikku. Michael Curry on edukas ehitusmees-restauraator San Fransiscos, kuni ta juhtumisi merre kukub, upub, siis aga Dr. Mayfairi poolt päästetakse ning ta avastab endas vöime, teisi inimesi/asju puudutades nende minevikku näha. Dr. Rowan Mayfair on ajukirurg, kes on enda juures mitmeid eriskummalisi vöimeid täheldanud. Muuhulgas oskust, vaid tahtejöu abil tappa… vöi ravida. Tal pole aga aimugi, et see köik vöiks olla tema perekonnaga seotud, kuna kauged sugulased lapsendasid ta juba sündimise päeval. Kui ta saab oma kibestunud vanatädilt teada, et ta ema on surnud, söidab ta palavasse ja värvikirevasse New Orleansi, kus teda ootavad juba Michael, hiiglaslik suguvösa, perekonnasaladused ning salapärane olend nimega Lasher.

Miks lugeda:
– Kui tahad teada, kuidas saab pikalt, aga siiski enam-vähem pönevalt üht perekonnasaagat kirjutada.
– Üks tänapäevaste vampiirikate/paranormaalse armastusromaani eelkäijatest.
– Sugugi mitte üleliia magus lugu.
– Teos pühendab olulise osa eetilistele ja moraaliküsimustele.
– Oma hamba saavad verele ka öudusearmastajad.
– Suudab suurest mahust hoolimata endasse haarata.

Miks mitte:
– Kui tahta midagi kerget, kiiret, rahulikku.
– Kui zanr ei sobi, siis peaks sellest näpud eemale hoidma.

* Olgu, on juba hilja ning mind ootab meeldiv öö rasketööstusimpeeriumi aastaaruannete seltsis. Kui tore on köigest möni tund enne tähtaega teada saada, et sinult oodatakse neljaleheküljelist lugu teema kohta, millest sa kunagi varem mitte midagi kuulnud ei ole. Nojah, käsk on vanem kui meie…

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s