Ka sakslased “armastavad” oma naabreid…

…eriti jalgpallimängude ajal.
Jalgpall on muidugi asi, mida on võimatu Baierimaal olles ignoreerida, sest selle järgi pannakse paika sotsiaalne ja klassiline kuuluvus ning isegi töö juures on kasulikum, kui mõnda mängijat tead – jalgpallihulludest töökaaslased on siis palju leplikumad. Eilse Hollandi-Saksa mängu puhul räägiti loomulikult igasuguseid nalju vastasvõiskonna kohta. Üks neist oli küll muldvana, kuid sobib tulemust arvestades ka tänapäevasesse konteksti. Sakslaste jaoks on hollandlased natuke midagi tšuktšilaadset – hea tögamisobjekt.

“Maailmameistrivõistlused. Saksa-Hollandi mängu eel otsustavad saksa meeskonnaliikmed, et Holland on kerge vastane ja pole mõtet täies koosseisus rahva ette minna. Heidetakse liisku ja Oliver Khan (väravavaht) peab üksinda mängu võitma. Mõeldud-tehtud, Khan läheb platsile, ülejäänud kümme baari õlut libistama. Kümnendal mänguminutil lõi Khan värava ning kuna asjad tundusid kontrolli all olevat, siis viitsis meeskond alles mängu lõpus vaadata, mis seis on. Ja oh häda: seis on 1:1, hollandi meeskond oli 89. mänguminutil seisu viigistanud. Kohe mehed tagasi staadionile, kus nad riietusruumis ohkava Khani leiavad. “No kuidas sa siis nii said? Viiki mängida? Lõid ju 10. mänguminutil värava?” küsivad kamraadid Khanilt. “Jah, kuni kümnenda minutini läks mäng hästi,” ohkas Khan, “Aga 11. minutil sain ma punase kaardi ja kohtunik saatis mu platsilt minema…”

Aga tõsisematest asjades rääkides…Saksa valitsusel on ebamugav komme alati suuremate spordisündmuste ajal uute ja hullude seadusmuudatustega/uudistega/otsustega välja tulla. Siis keskendub rahvas jalgpallile ja ei protesteeri. Kaval. Rohkem kui EM-i võitja huvitab mind see järjekordne jama, mis suure tõenäosusega rahvale kaela sajab.