Martin Walker “The Dark Vineyard”

Pärast esimest väga mõnusat raamatut ma lihtsalt pidin ka järgmise muretsema ning paraku ka tõdema, et inimestel, kes väidavad selle olevat siiamaani sarja kõige nõrgema raamatu, näib õigus olevat.

Lühidalt: Tulemas on sügis, viinamarjakoristushooaeg. Kaugelt Ameerikamaalt saabub Saint Denis’ linnakesse suur veinimogul, kes tahab võimsa istanduse püsti panna ning uusi töökohti luua. Linnapea on sillas, sest töökohti oleks nagu vaja, Brunole asi ei meeldi, pealegi on suur veinimogul padujoodik. Oh seda õnne ja rõõmu siis, kui veel üks ülisalajane GMO-taimede katselabor põlema pannakse. Ei saa politseinikud ühiste jõududegagi asjale jaole ning asja ei tee lihtsamaks ka Bruno soovimatus oma inimestele häda kaela tõmmata. Et meelt lahutada, viibib ta tihti veinikeldris, kus töötab uus kanada neiu, kes meestel päid segi ajab.Et tegu on veiniraamatuga, ei kõlbagi teisiti, et üks laip leitakse veinitünnist ja teine kohe tema eest. Juurdlus jätkub, kuigi see ei sega sugugi söömist-joomist.

Jah, seal on ikka veel Prantsusmaa oma headuses ja palju sööki-jooki, aga atmosfääri on tunduvalt vähem kui eelmises raamatus. Pealegi…kui eelkäija puhul nõrk kriminaalliin eriti ei häirinudki, sest tegu pole siiski klassikalise krimkaga, siis selle raamatu kirjutas Walker küll nii ülejala, et isegi kahe silma kinnipigistamisel ei saa puudustest üle ega ümber.
Raamatu plussid:
– väike prantsuse veinijuht
Raamatu miinused:
– väga halvasti arendatud kriminaalliin (et nagu mida? Algusest peale on teada, kes süüdlane on, aga no ei viitsita lihtsalt korralikku küsitlust läbi viia, kuigi tõde peksab näkku.)
– nõrgalt arendatud peategelase suhteliin (et nagu mida peaaegu keskealisi täiskasvanuid?)
– kohati väga raskesti mõistetavad tegelaste reaktsioonid toimuvale. Nt. sureb noormees ja kasuisa paneb sellepeale lõbusa peo püsti. Lihtsalt mainib mokaotsast, et oli jah, päris hea poiss.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s